Případové studie

Vytváříme inspirativní komerční prostory za pomoci světlovodů.

Solatube případové studie

Objevte naše technologie, které mění způsob denního osvětlování

Volkswagen Slovakia a.s., Slovensko

Instalace světlovodů Solatube® ve výrobním závodě Volskwagen na Slovensku je ukázková. Ve velkých výrobních závodech jsou většinou vnitřní kancelářské vestavby odsouzeny k celoročnímu svícení zářivkami, avšak problém lze účinně řešit pomocí naší technologie. Rovné vedení světlovodů nebylo možné, což si vyžádalo vedení na délku přes 19m. Pro zavedení světla do potřebných míst bylo zároveň nutné využít 4 x 90° ohybový kloub.

Stáhnout

Mezinárodní letiště Düsseldorf, Německo

Mezinárodní letiště v Düsseldorfu je jedním z 25-ti největších letišť v Evropě. Historie letiště sahá až do roku 1909, kdy se zde vzduchem proháněl sám hrabě Zeppelin. Současné letiště bylo otevřeno v roce 1927 (až do roku 1998 se nazývalo Letiště Porýní-Porůří) a prožilo si i historicky napjaté chvíle během druhé světové války. Největší rozmach ve výstavbě i počtu cestujících zažilo letiště v druhé polovině 80. let. Průběžný nárůst provozu se podepsal na dnešních číslech odbavených cestujících, kterých je okolo 18 milionů ročně. V rámci neutuchajících úprav a rozšiřování letiště vznikl na terminálu C požadavek na kultivaci vnitřních prostor za pomoci denního světla.

Stáhnout

Mercedes-Benz podzemní expozice vozů, Sevilla, Španělsko

Výstavba nového centra firmy Mercedes-Benz ve španělské Seville měla zásadní problém v nedostatku denního světla. Podzemní prostory určené k expozici vystavovaných automobilů byly světelně zakonzervované. Po konzultacích s významným sevillským architektem se dospělo k závěru, že denní světlo je pro ukázku vozidel Mercedes-Benz klíčové. V záři denního světla je nejideálnější podání barvy vozu, proto si firma Mercedes-Benz i architekt vybrali právě značku Solatube®.

Stáhnout

KOMERSIA AUTO s.r.o. – Fiat Beroun, Beroun

Původní kancelář byla prosvětlována střešním světlíkem, který přes průhledné stropní kazety dodával do interiéru denní světlo. V rámci revitalizace interiéru však hladina denního osvětlení nestačila. Vzhledem k větší vzdálenosti mezi podhledem a střechou situace investora přímo vybízela k použití technologie světlovodů.

Stáhnout

ICOM Transport a.s. – Mercedes-Benz, Jihlava

V rámci rekonstrukce kanceláře vedoucího autoservisu bylo nutné zrevitalizovat i osvětlení. Pracovna s přímým výhledem do dílny odkud přicházelo druhotné osvětlení potřebovala zvýšit úroveň denní osvětlenosti na kancelářský standard.

Stáhnout

Funkční lemování ve veřejném prostoru

Střešní pláště v dnešní době slouží pro více účelů, než pro prosté zastřešení objektu. Pochozí a zelené střechy dnes nabízí veřejnosti místo k běžnému odpočinku, setkání o pracovní přestávce, dokonce i pěstování plodin. Světlovodné systémy Solatube® dovádí z prostoru střechy denní světlo, jejich využití však lze rozšířit. Vytvořením funkční, nebo umělecké podoby nadstřešní části světlovodu docílíte dvojího účelu světlovodu a zlepšíte architektonický i uživatelský rozměr budovy.

Stáhnout

Algae to Omega USA

Firma Algea to Omega Holding, Inc. ve svém zařízení provádí procesy, které umožňují přeměnu mořských řas na biomasu pro výrobu výživových produktů a výrobků pro osobní péči. Zatímco se pokoušeli rozšířit svou výrobu do dalších zemí, úsilí společnosti zpomalilo omezování běžných zemědělských metod ve výrobě těchto řas, což firmě zabránilo produkovat tyto čisté kultury ve velkém množství. Firma Algea to Omega byla schopna vyřešit tento problém prostřednictvím denního osvětlení – světlovodů Solatube®.

Stáhnout

Servis stejně vyjímečný jako naše produkty.

Solatube jsou jediné denní osvětlovací systémy-světlovody, které ke své dodávce poskytují veškerou podporu od návrhu po instalaci. Naši pracovníci mají největší znalosti v oboru a používají potřebné softwary k vytvoření studií denního světla, které Vám poskytnou nejbližší představu od toho co od nás očekáváte.