O Solatube Inc.

Koneckonců, historie nelže. Jsme vynálezci tubusových denních systémů – světlovodů (TDD-tubular daylight device). Naše originální patentovaná technologie se datuje do roku 1986, kdy osamělý Australan Steve Sutton vynalezl první prototyp světlovodu. Byla to naše vášeň, která umožnila rozšíření geniálního produktu do více než 100 zemí světa na čtyřech kontinentech včetně České Republiky. Světlovody Solatube® umožňují všem uživatelům změnit způsob, jakým využíváme denní světlo v budovách.

Světlovody Solatube® od roku 1986 vytvořily na trhu řadu prvenství a patentů, které zaručují konzistentní a nepopiratelnou kvalitu našich výrobků navržených pro maximální výkon. Jsme hrdí na postavení světového lídra v oboru tubusových denních systémů a nadále budeme nastavovat nová měřítka pro denní osvětlení prostřednictvím našich inovací. Naše výrobky jsou často napodobovány, avšak nikdy nebudou jejich replikou. Bez ohledu na to, kam se podíváte a co tvrdí jiní, uvidíte, že originální řešení je jen jedno, Solatube®….inovace v denním osvětlení ™.

Prohlédněte si níže časovou osu kde ji vidět, kde jsme byly a kam směřujeme v budoucnu.


1986

Žádost o první patent

Byl vynalezen první tubusový světlovod (TDD) pro vedení denního světla. Nabízel jednoduchou instalaci bez strukturálních zásahů a do interiéru přinášel dostatek přirozeného světla.

1987

Instalace prvního prototypu

Originální design je vybaven střešním systémem zachycujícím světlo, který dále směřuje denní světlo do vysoce reflexního tubusu. Denní světlo je následně rozptýleno do místnosti pomocí difuzéru.

1991

Prodán první produkt Solatube

Po prvním roce prodeje se z takzvaného „lapače světla“ stal nejprodávanější světlík v Austrálii.

1992

Společnost Solatube vstoupila na severoamerický trh

V jižní Kalifornii je zřízena severoamerická kancelář.

Představený Miracle Skylight®

První produkt TDD světlovodu v Severní Americe určený pro rezidentní trh, model Miracle Skylight se již prodává s příslušenstvím jako integrované umělé osvětlení a větrání, které rozvíjí jeho funkčnost a možnosti použití.

1995

Představení tubus Spectralight® 2000

Nový tubusový materiál nabízí v té době nejvyšší odrazivost pro nejlepší přenos světla.

2000

Solatube expandovala na komerční trh

Společnost si uvědomuje potenciál světlovodů v komerčním sektoru a uvádí na trh sérii světlovodů pro použití v komerčních prostorách.

Představení série Brighten Up® a SolaMaster®

Společnost vyvinula svoji první sérii TDD speciálně pro komerční budovy.

Představení patentované technologie Raybender®

Na vylepšení zachytávání světla světlovody, společnost Solatube aplikovala pokrokovou optickou technologii, která využívá Fresnelovy čočky.

Představení technologie LITD (systém pro zachytávání světla)

Nový systém je určen k lomu slunečních paprsků do tubusu, s cílem zvýšení výkonu světlovodu.

Debut podkrovního ventilátoru Solar Star®

Solatube rozšiřuje portfolio o produkt, který poskytuje majitelům domů cenově dostupný a energeticky efektivní způsob řešení problémů s vytápěním/chlazením v domácnosti

2002

Úhlový adaptér 0-90 stupňů

Úhlový adaptér umožnil manévrování kolem překážek, bez ztráty výkonu. Tento adaptabilní díl rozvázal ruce montážníkům a umožnil přivádět denní světlo prakticky kamkoli.

Představení tubusu Spectralight® Infinity

Vysoce reflexní tubusový materiál stanovuje svojí odrazivostí nové tržní standardy. Umožňuje optimální světelný výkon i u světlovodů s dlouhým vedením, což přináší nové možnosti využití.

2003

Představení zatemňovacího dílu

Zatemňovací díl je první systém, který poskytuje kontrolované, nastavitelné denní osvětlení stisknutím tlačítka.

2004

Uvedení difuzéru OptiView®

Unikátní optický materiál dává architektům a designérům možnost přivést oblohu do interiéru unikátním způsobem.

2006

Technologie Cool Tube uvedena do výroby

Společnost modernizuje tubus o patentovanou technologii, která zabraňuje vstupu infračervených paprsků přenášejících teplo. Výsledkem je maximální světelný výkon bez přenosu zbytečného tepla.

2007

Představení reflektoru LightTracker™

Vylepšení technologie LITD. Tento zabudovaný reflektor zvyšuje objem zachyceného světla pomocí odrazové plochy umístěné na severní straně kopule.

Představení technologie Raybender 3000

Kopule s patentovanou optikou maximalizuje množství zachyceného světla a zároveň brání nadměrnému osvětlení v případě příliš silného světelného výkonu v poledních hodinách.

2009

Rozšíření série SolaMaster® o model Solatube 750 DS

Nový model 750DS obsahuje technologie Raybender 3000 a LightTracker pro konzistentní světelný výkon bez oslnění a přehřívání.

2009

Rozšíření série SolaMaster® o model Solatube 750 DS

Nový model 750DS obsahuje technologie Raybender 3000 a LightTracker pro konzistentní světelný výkon bez oslnění a přehřívání.

2012

Příchod Smart LED™ systému na trh

Systém SmartLED přichází na trh jako první hybridní světlovod TDD, který kombinuje denní osvětlení s LED diodami. Výsledkem je snížení spotřebu energie na osvětlení o 94%.

2013

Příchod série SkyVault®

Série SkyVault je vysoce výkonný systém určený pro velké komerční prostory s vysokými stropy.

Dekorativní difuzér AuroraGlo

Solatube upravila tvar designového difuzéru AuroraGlow a k bronzové barvě přidala i bílou.

Příchod zesilovače pro světlovody SkyVault®

Zesilovač upravuje rozptyl světla tak, aby se výkon koncentroval na určené místo, které se nachází hluboko pod světlovodem.

2014

Příchod technologie Raybender HD

Patentovaný optický systém pomáhá zachytávat a usměrňovat světelné paprsky dopadající pod nízkým sklonem.

Kolektor SkyVault®

Vysoký kolektor spojuje technologii Raybender HD a LightTracker. Světelný výkon série SkyVault se tak dostává na zcela novou úroveň a posouvá výkonnostní laťku opět na jinou úroveň.

2015

Uvedení termálního panelu na trh

Dvojité zasklení omezuje konduktivní i konvektivní přenos tepla a zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti.

Zatemňovací systém pro sérii SkyVault®

Na trh byl uveden stmívač 0-10 V, určený pro přizpůsobování světelných podmínek ve výrobních halách, sportovních arénách a velkokapacitních prostorách.

2016

Solatube International slaví 25. výročí

Představení čtvercových difuzérů pro domácnosti

Přechod na čtverec přináší nové designové řešení pro moderní prostory často vyžadující ostré linie.

Solatube Solar NightLight přichází na trh

Světlovody Solatube s integrovaným solárním nočním světlem přinášejí kombinaci denního světla a jemného nočního osvětlení.

2017

Na trh byl uveden SolaMaster® 300 DS s technologií SoftLight

Nový světlovody SolaMaster 300 DS, který je hybridem mezi modely 290 DS a 330 DS. Je určen pro menší místnosti s kazetovým stropem. Nová technologie SoftLight pro tubusy Spectralight® Infinity zjemňuje denní světlo a zvyšuje vizuální komfort.

2019

Nízkoprofilová kopule pro sérii 290 DS

Solatube představuje plochou kopuli, čímž reaguje na požadavky trhu, kde není z různých estetických nebo funkčních důvodů možné požít klasickou kopuli pro sběr světla.

2020

Nový zatemňovací solární systém pro sérii Brighten Up®

Nový zatemňovací systém se solárním napájením obsahuje dálkově ovládanou klapku, která se otevírá a zavírá stisknutím tlačítka. Výhodou je instalace do světlovodu bez nutnosti sekání kabelů a přívodu elektrické energie.

2021

Solatube International slaví 30 Years of Wonder

Kingspan Light + Air USA získává Solatube International

Firmu Solatube International získává společnost Kingspan Light + Air USA, přední dodavatel produktů pro denní osvětlení z divize Kingspan Group PLC