Technologie

Výhody světlovodů Solatube®

Více přirozeného světla

Více přirozeného světla

Jsme přesvědčeni, že přístup k dennímu světlu je základní lidské právo. Přirozené sluneční světlo ve Vaší domácnosti může proměnit tmavé místnosti v jasné prostory prozářené denním světlem. Denní světlo zvýrazní textury místnosti a vynese zářivé barvy Vašeho pokoje. A to je krásná věc.

Pozitivní přínos pro zdraví

Pozitivní přínos pro zdraví

V interiéru trávíme až 80% života, proto by v něm nemělo chybět denní světlo. Výhod je mnoho. Navázání dynamických změn světla na člověka uchovává správné biorytmy lidského organismu odpočinkem začínaje, jídlem konče. Denní světlo pozitivně stimuluje hladinu serotoninu, dopaminu, melatoninu i tvorbu vitamínu D důležitého pro vývin kostí. Denní světlo odstraňuje syndrom únavy i pozitivně ovlivňuje psychické zdraví člověka, které určuje cestu dalšího vývoje.

Snížená spotřeba elektrické energie

Snížená spotřeba elektrické energie

Všichni milujeme věci, které jsou zdarma. Světlovody Solatube® jsou díky vysoké efektivitě přenosu světla výrobkem, který sníží, nebo kompletně odstraní závislost na elektrické energii pro denní svícení v budovách. To znamená, že můžete méně utrácet za elektřinu, více za Vás samotné a přitom si užívat benefity denního světla.

Přímé snížení emisí CO2

Přímé snížení emisí Co2

Tubusové denní systémy Solatube® jsou dokonalým příkladem environmentální technologie, která definuje nové způsoby udržitelného osvětlování budov v novém tisíciletí. Naše výrobky napřímo snižují závislost na elektrické energii, což zamezilo vypuštění tisíců tun CO2 do atmosféry planety Země. Každým světlovodem Solatube® tak bráníme globálnímu oteplování a závislosti naší generace na fosilních palivech. Důkazem energetické efektivity světlovodů Solatube® jsou mnohé kredity pro energeticky soběstačné budovy s certifikací LEED.

Cenová udržitelnost

Cenová udržitelnost

Z finančního hlediska mají výrobky Solatube® dobrý smysl. Nákladově jsou efektivní nejen díky rozumné ceně (některé výrobky jsou 2x dražší, nikoliv lepší), ale především proto, že investice do systému Solatube® se vrátí v řádu jednotek, maximálně deseti let od instalace. Systém Solatube® je díky tomu energeticky úsporné osvětlení, které výrazně zredukuje Vaše měsíční náklady na provoz budovy.

Architektonická integrace a prostor pro design

Architektonická integrace a prostor pro design

Konvenční druhy osvětlení mají mnoho výhod, ale také trpí určitými problémy. Velké tepelné ztráty i zisky, malá adaptabilita k přenosu světla z místa jejich osazení, konstrukční změny a mnoho dalších. Jako společnost jsme se vydali cestou, která nám prostřednictvím inovací umožnila tyto běžné problémy překonat a naplnit nejen architektonické cíle jako je variabilita a moderní pojetí, ale také to, že Solatube® poskytují předvídatelný světelný výkon, flexibilitu v interiérovém designu a řadu integrovaných doplňků, které dělají naše výrobky výjimečné. Solatube® tak umožní všem architektům jít nad rámec omezení stanovených tradičními druhy osvětlení.

Výkon a barva světla

Výkon a barva světla

Při použití denního světla pro komerční světelný design chcete, aby Vámi navržený světlovod fungoval tak, jak bylo plánováno. Tubusové denní systémy Solatube® mají patentované optické technologie, které výrazně stabilizují výkonovou křivku, proto je světlo velmi konzistentní den po dni, hodinu po hodině. Spolu s vysokým výkonem je nutné, aby světlo mělo správnou teplotu, barevnost. Naše systémy jsou jediné, které produkují světlo s minimálním spektrálním posunem barev, což zajistí stabilní podání barev v celém viditelném spektru v průběhu celého roku. Stručně řečeno, Solatube® polymerické tubusové systémy jsou vrcholem světelného výkonu, konzistence barev a kvality dodávaného denního světla.

Spolehlivost

Spolehlivost

Naši inženýři vyvinuli tubusové denní systémy Solatube® k poskytování maximálního výkonu, ale i k dokonalé mechanické odolnosti a precizní integraci do všech druhů střech. Výsledkem je propracovaný systém odtokových drážek každého střešního lemování, vynikající samočistící funkce a odolnost kopule proti UV / IR záření, což brání blednutí i vyhřívání interiéru. Tubusové denní systémy Solatube® odolají nejen všem druhům nepříznivého počasí, ale ubrání se i zubu času. Naše systémy nevyžadují žádnou údržbu a životnost je minimálně 40let, což dává maximální klid v duši.

Přizpůsobivost

Přizpůsobivost

Budovy se mohou v průběhu své životnosti měnit. Je-li budova rekonstruována nebo kompletně měněna, tak naše systémy se mohou měnit společně s ní. Světlovody Solatube® mohou být reinstalovány do nové krytiny, nebo k nim přidáme nová zařízení, nebo jen změníme jejich pozici na nové místo. S takovou mimořádnou přizpůsobivostí tubusové denní systémy Solatube® lze upravit přesně tak, aby odpovídali tomu, co Vaše budova potřebuje nyní i v budoucnu.

Efektivita světla

Efektivita světla

Solatube® jsou výhodné nejen díky vysoké efektivitě přenosu světla na téměř jakoukoliv vzdálenost. Výhodou horních osvětlovacích soustav Solatube® je to, že pro osvětlenost ploch jsou díky umístění na stropě mnohem efektivnější, nežli okna. Výška stropu bývá nejmenším rozměrem, proto světlo urazí nejkratší cestu a efektivně se rozprostře na požadovaném místě. Vhodnou dimenzací lze docílit i výrazně lepší konzistence jasu a rovnoměrnosti světla v celém prostoru.