Technologie

Jsme pasivně aktivní (využíváme aktivní optiku v nepohyblivých komponentech)

Technologie komerčních světlovodů Solatube®
Technologie série SkyVault

Série SkyVault

Technologie série SolaMaster

Série SolaMaster

Technologie série BrightenUp

Série Brighten Up

Tubusové světlovody navržené s pasivně aktivní technologií

V Solatube International záměrně navrhujeme naše světlovody s využitím pasivně aktivních optických technologií, abychom dokázali výrazně snížit náklady na údržbu systému. Posledních 30 let jsme strávili zdokonalováním této technologie, abychom zajistili, že naše denní systémy Solatube® fungují lépe než jiná zařízení zastoupená na trhu.

Opticky aktivní systémy otáčející se za sluncem, spoléhají na pohyblivé části, aby dosáhli slíbeného výkonu. Zde se ale může mnoho věcí pokazit. Pohyblivé části se opotřebují, elektrické spínače a motory se rozbijí a případné výpadky se podepíší na spolehlivosti i výkonu systému. Pohyblivé systémy také nefungují dobře v oblačných dnech, takže jsou prakticky zbytečné dokud se neobjeví slunce.

Technologie Raybender®

Jako příklad pasivně aktivní optiky jsme vyvinuli naši patentovou technologii Raybender® pro to, aby fungovala optimálně z jakéhokoli slunečního úhlu. Výsledkem je, že využívá sluneční záření efektivněji, než systémy a aktivní technologií sledování slunce. Stejné výhody platí i pro náš patentovaný odrazný materiál Spectralight® Infinity. Nemá žádné pohyblivé části a přesto přenáší denní světlo efektivněji než aktivní systémy a díky své skladbě zároveň poskytuje lepší podání barev. Díky pasivně aktivním technologiím Solatube® tak můžete dodat denní světlo do budovy na nejvyšší úrovni, ale bez rizika poškození pohyblivých částí charakteristických pro aktivní optiku sledující slunce.

Denní systémy –  světlovody Solatube®

Konečným výsledkem je široká škála cenově dostupných a vysoce výkonných výrobků k dennímu osvětlování, které poskytují optimální množství kvalitního přirozeného světla za slunečných i oblačných dnů prakticky bez nároků na údržbu. Nabízíme velký výběr průměrových řad i doplňků, což nám umožňuje přizpůsobit se konkrétním potřebám osvětlení, podmínkám střechy i estetice interiérového designu. Denní systémy –  světlovody Solatube® nabízí nejvyšší účinnost přenosu světla (LTE), nejkonzistentnější podání barev (CTM) a vynikající poměr množství světla/tepelné zisky-ztráty mezi všemi výrobky na trhu. Naše dlouholetá historie a spolupráce třetích stran znamená, že máme rozsáhlé fotometrické databáze, měření a testování, které nabízí návrhářům a koncovým uživatelům klid pro spolehlivý a konzistentní zážitek z denního světla.

Další informace k našim systémům získáte kliknutím na jedno z výše uvedených polí.