Proč kopule Raybender® 3000

Když přijde na výběr tubusového denního systému – světlovodu, tak pochopení optických technologií zabudovaných do systému usnadní vybrat ten světlovod, který je pro Vás nejlepší. Vzhledem k tomu, že jsme první světlovod vyvinuli před více než 25-ti lety, tak víme,
že tzv. “pasivně aktivní“ systémy jsou nejvhodnější technologií. Pasivní, protože nevyužíváme žádné pohyblivé díly posouvající se Sluncem, kde je vysoké riziko poškození. Aktivní, protože jedině optický hranol Raybender® 3000 zachytává a přenáší více světla než prosté kopule propustné pro denní světlo.

Zachycení světla

Technologie Raybender® 3000

Patentovaný systém s Fresnelovou čočkou který:

– Přesměruje přímé denní světlo z nízkých úhlů do systému
– Účinně zachycuje i rozptýlené, difuzní světlo v zimních měsících
– Zamezuje přehřívání systému v letních měsících
– Zajišťuje stabilní výkonnost po celý den i rok
– Poskytuje největší aktivní plochu EDCS (účinný povrch pro zachycení denního světla)

Zrcátko LightTrackerTM

Inovativní vnitřní zrcátko které:

– Zachytí odpolední sluneční paprsky pod extra nízkým úhlem – Zvyšuje množství světla pro větší výkon

Filtrace UV

Akrylátová kopule je absolutně odolná vůči UV záření a nežloutne. Speciální UV inhibitory v akrylátové směsi blokují škodlivé vlnové délky, kterým se přisuzuje odpovědnost za rakovinu kůže i degradaci barev. UVC a UVB (100- 315nm) blokuje ve 100% a UVA (315- 400nm) blokuje v 98,5%.

Systém řízení vlhkosti

Celý systém světlovodu je po instalaci

parotěsně a prachotěsně hermeticky uzavřen. Při montáži uzavřená vzdušná vlhkost však musí ze systému ven. Systém automaticky odvede vzdušnou vlhkost speciálně tvarovanými membránami v kopulovém kroužku na povrch střechy.