Technologie

Lemování – střešní systémy Solatube®

Dnes je možné vybrat si z bezpočtu druhů střešních krytin, proto i naše portfolio zahrnuje všechny myslitelné druhy střešních lemování pro ploché, šikmé i atypické krytiny. Implementace světlovodu do střechy je technicky odborná činnost pro zkušeného technika, ta ale musí být podpořena dokonalým produktem s dlouhou životností a perfektním uzpůsobením k zachycení světla i odvodu vody. Výběr střešních lemování z různých materiálů, tvarů i technických řešení je samozřejmou součástí při výběru vhodného světlovodu. Důležitým aspektem střešního lemování nejsou jen technické vlastnosti, ale i možnost nastavení úhlu „krčku“ směrem k obloze, což zvýší efektivitu příjmu slunečního a oblohového záření.

Použité materiály a jejich tloušťka, odolnost proti teplotním extrémům, odolnost pro slunečnímu záření, technické zpracování k odvodu vody jsou základní kritéria kvalitního produktu, proto se vyplatí je sledovat.

Kompaktnost

Naše výrobky nemají jen světelné kvality, ale především ty materiálové. Vhodný způsob k eliminaci rizik zatékání je kompaktnost a celistvost střešního lemování. Naše lemování se vyrábí z oceli pod velkým tlakem, kde se vylisuje jako jeden kompozit. V případě řádného osazení je zatékání vyloučeno.

Kompaktnost Kompaktnost

Variabilita

Vzhledem k odlišnostem rozměrových modulů krytin i způsobu jejich pokládky nelze mít pro každý typ a značku tašky přesně padnoucí lemování. Flexibilní, hliníkové lemování s černou glazurou technikovi perfektně vyhoví k aplikaci na různé druhy krytin. Nabízí triviální rozměrové úpravy, ohebnost kopírující tvar krytiny i možnosti k vytvoření odtokových žlábků. Nedílnou součástí jsou fixační profily k zabezpečení proti větru.

Variabilita Variabilita

Odolnost

Odolnost

Naše střešní lemování jsou z jednoho kusu zátěžové oceli, která vydrží veškerá rizika stavby a snesou i větší tlak beze změny tvaru, či celistvosti. Vysoká kvalita výrobku a poplastování zajistí odolnost proti korozi i blednutí.

Odvod vody

Odvod vody

Naše polypropylenová střešní lemování mají odtokové žlábky integrované ve svém základu, což při náhradě za jednu, nebo čtyři tašky významně zkrátí dobu aplikace a eliminuje veškerá rizika zatékání na minimum.