Technologie

Zóna distribuce světla - barva světla a stropní difuzéry Solatube®

V interiéru, kde na nás světlo působí, se úzce provazuje vztah barvy denní světla (chromatičnost) a spektrální citlivostí oka vnímat správnou barvu vnitřních předmětů (kolorita). Tyto psychofyzikální pojmy nelze přehlížet, jelikož utvoří celistvý dojem vztahu světla a interiéru s člověkem. Vzhledem k tomu, že většina výrobců světlovodů klame o spektrálních schopnostech svých odrazných povrchů k zachování komplexního barevného složení denního světla, je nutné tento druh materiálů sledovat, jelikož na barvu světla mají přímý důsledek. Intenzitu a chování světla lze cíleně kontrolovat prostřednictvím široké škály stropních difuzérů a prvků „Light Control“.

Ideální spektrální složení barev

Vedlejší účinek materiálu tubusu je, že zásadně ovlivňuje barvu světla. Nenahraditelnou vlastností materiálu Spectralight® Infinity je právě unikátní schopnost přenášet celé viditelné spektrum barev neselektivně, díky tomu nejvěrněji zobrazuje barvu denního světla. Světlovody Solatube® jsou tak jediné, které je možné mít všude tam, kde chcete takové denní světlo, které by umožnilo rozjasnění Vašich interiérů ve správných barvách.

  • jediný materiál na světě, který nemění barvu světla
  • přenáší celé viditelné spektrum barev
  • zachovává přirozenou barvu a dynamické změny světla
  • zobrazuje reálné barvy předmětů v interiéru
Vzhled zobrazení barev při užití různých odrazných materiálů
Vzhled barvy světla na výstupu do místnosti a zobrazení barev při užití různých odrazných materiálů

Stropní difuzéry

Stropní difuzér představuje formu, která podtrhuje designové rysy a tvarové linie Vašich interiérů, ale pro ideální naplnění představ musí splňovat i mnoho technických parametrů. Od stropního difuzéru se očekává maximální propustnost světla, dokonalý rozptyl do interiéru, výborné izolační vlastnosti pro nízký prostup tepla a v neposlední řade kompaktnost v místech napojení na světlovodnou sestavu.
K naplnění nároků všech uživatelů nabízíme širokou paletu stropních difuzérů rozličných tvarů i materiálů z řady „Glass Distraction“.

Brighten Up® Série – rezidenční světlovody (Ø250mm, 350mm)

Difuzér Vusion™ (250mm, 350mm)

Difuzér Vusion™ (250mm, 350mm)

Celoplastový stropní difuzér s jemně mléčnou strukturou, která zabraňuje vhledu do světlovodu, ale zachová vysokou světelnou propustnost pro optimální přenos denního světla v příjemné intenzitě. Využití nalézá ve vašich chodbách, koupelnách, šatnách či předsíních.

Difuzér Optiview® (250mm, 350mm)

Difuzér Optiview® (250mm, 350mm) Difuzér Optiview® (250mm, 350mm)

Využívá opticky aktivní rovinné Fresnelovy čočky. Unikátní série čoček zefektivňuje rozptyl denního světla. Vysoká světelná propustnost zároveň umožňuje maximální výkon. Okraj z dekorativního tvrzeného skla zároveň zvyšuje pohledově-estetické sympatie celého prvku. Své využití nejčastěji nalézá v prostorech se zvýšenými nároky na rozptyl světla, jako jsou kuchyně, pracovny, kancelářské prostory či jednací místnosti.

Difuzér JustFrost (250mm, 350mm)

Difuzér JustFrost (250mm, 350mm) Difuzér JustFrost (250mm, 350mm)

Jednoduchost designu vychází z přímočarosti celého difuzéru, který je pro zjemnění výsledného světelného efektu v mléčné struktuře. Svým jednoduchým designem se elegantně začlení do jakéhokoliv prostoru a dodává pocit luxusu.

Difuzér TierDrop (250mm, 350mm)

Difuzér TierDrop (250mm, 350mm)

Trojitá, kaskádově řešená obruba difuzéru dodává nesmírně elegantní linie, které umocňují zážitek z denního světla. Své místo si nachází především u zákazníků se smyslem pro světelně-estetické cítění. Vhodný pro moderní interiéry.

Difuzér AuroraGlo (350mm)

Difuzér AuroraGlo (350mm)

Oblé tvary a kaskádovitá obruba v barvě luxusního dřeva výborně korespondují s místy, kde jsou užité přírodní materiály. Svým tvarem jemně doplní Váš interiér ve vstupní hale, obývacím pokoji či pracovně.

SolaMaster Série – komerční světlovody (Ø530mm)

Kulatý Prismatic

Kulatý Prismatic

Kulatý prismatický difuzér je vhodný do všech komerčních prostor. Mléčná struktura je skvěle uzpůsobena kvalitnímu rozptylu světla. Difuzér je určen k montáži přímo na prodlužovací díl, aby světlovod mohl být využit k volnému vyvěšení do prostoru.

Kulatý Optiview®

Kulatý Optiview®

Unikátní série Fresnelových čoček zefektivňuje rozptyl denního světla. Vysoká světelná propustnost zároveň umožňuje maximální výkon. Difuzér je určen k montáži přímo na prodlužovací díl, aby světlovod mohl být využit k volnému vyvěšení do prostoru.

Čtvercový Prismatic

Čtvercový Prismatic

Čtvercový prismatický difuzér je vhodný do všech komerčních prostor. Mléčná struktura je skvěle uzpůsobena kvalitnímu rozptylu světla. Čtvercový tvar umožňuje osvětlení větší plochy. Difuzér je určen k montáži do kazetových stropních podhledů, kde se usadí místo jedné kazety. Difuzér lze užít pro klasický SDK podhled.

Optiview®

Optiview®

Čtvercový difuzér je vhodný do všech komerčních prostor. Unikátní série Fresnelových čoček v kombinaci se čtvercovým tvarem umožňuje osvětlení větší plochy. Vysoká světelná propustnost zároveň umožňuje maximální výkon. Difuzér je určen k montáži do kazetových stropních podhledů, kde se usadí místo jedné kazety. Difuzér lze užít pro klasický SDK podhled.

SkyVault Série – průmyslové světlovody (Ø740mm)

Kulatý Prismatic

Kulatý Prismatic

Kulatý prismatický difuzér je vhodný do všech komerčních a průmyslových prostor. Mléčná struktura je skvěle uzpůsobena kvalitnímu rozptylu světla. Difuzér je určen k montáži přímo na prodlužovací díl, aby světlovod mohl být využit k volnému vyvěšení do prostoru.